Reference

Během své praxe jsem se podílel na řadě zajímavých projektů. Zde jsou některé z nich.

eBanka a.s.

V letech 2005-2007 jsem pracoval pro eBanku jako Java vývojář. Vyvíjel jsem interní desktopové aplikace (Swing) a později distribuované aplikace na platformě Java EE. Asi nejsem sám, pro koho byla eBanka srdeční záležitostí. Tato značka sice už z trhu zmizela, ale zájemci se mohou podívat na neoficiální klubové stránky eBanka.ch.

eBanka – Ládví eBanka – Jalta eBanka – Jalta, dveře

Veřejný web Raiffeisenbank a.s.

V roce 2008 jsem byl členem týmu, který měl za úkol vytvořit nový web pro spojenou banku. Měl jsem na starosti návrh a realizaci aktivních komponent – zejména:

  • Kurzovní lístek
  • Seznam internetových obchodů
  • Modelové portfolio

Java EE architektura, implementace prezentační, aplikační i datové vrstvy, mezipaměť, generování grafů.

Raiffeisenbank – Kurzovní lístek Raiffeisenbank – Seznam obchodníků Raiffeisenbank – Modelové portfolio

SQL Výuka

Zajímám se o datové modelování, dotazovací jazyk SQL a obecně relační databáze a chtěl jsem se o tyto znalosti podělit s ostatními. Proto jsem v roce 2009 vytvořil webovou aplikaci, která slouží k výuce jazyka SQL. Tato aplikace je svobodný software a je napsaná v Javě.

Více než dvacet lekcí vás provede od úplných základů až k pokročilejším SQL dotazům. Naučíte se např. spojovat data z více tabulek, seskupovat výsledky nebo používat agregační funkce. Můžete si zakoupit licenci (pro instalaci u vás) nebo si objednat verzi běžící na mém serveru. K dispozici je i plnohodnotná demoverze. Aplikace sídlí na sql-vyuka.cz, kde najdete také informační portál a poradnu věnované databázím.

SQL SQL SQL

Acision

Acision – Innovation Assured (company logo) V roce 2011 jsem pracoval na projektu pro společnost Acision. Jednalo se o vývoj softwaru v Javě pro mobilní operátory. Bylo to náročných, ale příjemných, pět měsíců ve skvělém týmu. Ačkoli to může znít jako fráze, musím říct: bylo mi ctí s vámi pracovat.

Spolupráci na dalších projektech jsme obnovili v letech 2012 a 2013.

XML Web generátor

Ve volném čase jsem vytvořil program na generování webových stránek. Vstupem programu jsou XML soubory s jednoduchou syntaxí (základem jsou známé XHTML značky + metadata) a výstupem webové stránky s jednotným vzhledem, vygenrovaným obsahem, RSS/Atom a Sitemap.xml. Generátor staví na XSLT transformacích a sestavovacím systému Ant.

Jednotné přihlašování (SSO) na VŠE

Shibboleth – logo (http://shibboleth.net/) Na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem měl na starosti projekt zavedení systému pro jednotné přihlašování uživatelů (SSO). Řešení je postavené na svobodném softwaru Shibboleth. Systém se používá od roku 2012 a je zapojen do federace eduID.cz, takže se uživatelé mohou bezpečně přihlašovat i ke službám běžícím na jiných školách nebo institucích.

SQL-DK

Na přelomu let 2013/2014 jsem napsal první verzi dávkového klienta pro relační databáze. SQL-DK umí pracovat s libovolnou databází, pro kterou existuje JDBC ovladač (tzn. prakticky všechny). Program lze rozšiřovat pomocí výstupních modulů tzv. formátovačů.

J&T Banka

J&T Banka Do oboru bankovnictví jsem se vrátil v roce 2014 po několika letech věnovaných převážně telekomunikacím. Pracoval jsem na projektu, kde jsem měl na starosti zejména serverovou část internetového bankovnictví (Java, Spring a SQL).

Banka Creditas

Banka Creditas V roce 2016 jsem se ujal role architekta na projektu integrační vrstvy pro banku Creditas. Náš tým pomohl Creditasu s transformací ze záložny na banku a s propojením bankovního jádra, internetového bankovnictví a řady dalších systémů včetně napojení platebních karet (implementace standardu ISO 8583).

Publikační činnost

Čas od času si najdu chvíli na psaní článků do odborných magazínů. Na moji tvorbu můžete narazit na serverech jako jsou AbcLinuxu.cz, Root.cz, LinuxSoft.cz a další. Ukázka článků:

© 2019 František Kučera